BC Timișoara pierde dramatic primul episod al duelului cu Asesoft

BC Timișoara a pierdut în prelungiri primul joc din play-off, contra campioanei Asesoft Ploiești. În partida disputată la Brazi, alb-violeții au reușit să împingă jocul în timpul suplimentar (73-73), însă au ratat în ultima secundă șansa a încă unei reprize, scor final 85-83 în favoarea gazdelor. BC Timișoara a pierdut prima dispută cu Ploieștiul din […]