Silviu Nișu, timișoreanul care se luptă cu morile de vânt din atletismul românesc

Egoismul, șmecheria, nepăsarea și incompetența sunt elemente nelipsite în mai toate ramurile sportive din România, în special în rândul factorilor de decizie. Iar atletismul nu face excepție. Timișoreanul Silviu Nișu și-a reluat activitatea competițională, în 2012, după o întrerupere de 12 ani. Rezultatele, mai mult decât remarcabile: campion mondial de masters la 200m, cvadruplu campion […]