FOTO Echipa Rudolf Walter a triumfat la Cupa „Memorialul Revoluției 1989”

Una dintre întrecerile tradiționale ale sportului de masă din Timișoara s-a desfășurat în weekend. Arena Carlo din Calea Aradului și Sala „Constantin Jude” au fost gazdele meciurilor celei de-a șasea ediții a Cupei „Memorialul Revoluției 1989”. Ca de fiecare dată, au participat echipe ale unor ONG-uri, biserici și alte instituții care se ocupă de tineri […]

Capitala badmintonului s-a mutat la Timișoara

Timișara găzduiește, în acest sfârșit de săptămână, o importantă competiție de badminton, la care participă sportivi din mai multe centre ale țării. Întrecerea e organizată de CSM Timișoara, în colaborare cu Federația Română de Badminton, noul președinte al forului venind chiar din capitala Banatului. Timișoreanca Animona Huțu a fost recent numită în funcția de președinte […]