Derby-ul în cifre: Dominare clară, dar ineficientă

„Nu se poate să câștigi un meci cu o singură ocazie”, spunea Valentin Velcea, după înfrângerea amară cu UTA, de pe „Dan Păltinișanu”. Iar cifrele îi dau, în bună măsură, dreptate. Poli a dominat categoric raportul șuturilor la poartă, însă arădenii au avut de partea lor și eficiența. Nu mai puțin de 14 șuturi au […]