Ripensia surclasează UTA și privește spre adversarii din Liga I

Ripensia Timișoara a obținut astăzi o calificare en fanfare în 16-imile Cupei României. Roș-galbenii au trecut mult mai clar decât era de așteptat de UTA Arad, scor 3-0, cu mențiunea că în a doua jumătate a reprizei secunde, diferența se putea mări și mai mult. Aproximativ 1.500 de timișoreni au luat calea arenei „Electrica” în […]