Revedere cu Suceava după aproape trei decenii! Vechea Poli e efectuat o singură vizită pe „Areni”, în 1988

Divizionara secundă Politehnica Timișoara își reia aventura din eșalonul secund, cu una dintre cele mai lungi deplasări ale sezonului. Alb-violeții vor evolua sâmbătă dimineață la Suceava, oraș spre care au pornit deja astăzi, în zori, cu autocarul. De-a lungul istoriei, cele două orașe s-au duelat rareori în competiții, cauzele legându-se atât de prezențele episodice ale […]