Calendarul alb-violet: 17 martie în istoria lui Poli

1952 Știința Timișoara a încheiat la egalitate meciul disputat în deplasare cu Locomotiva Arad. A fost 0-0, în ciuda unei dominări clare a studenților în repriza secundă, neconcretizată însă pe tabela de marcaj. 1963 Știința Timișoara a revenit cu un punct de la Lupeni, după 0-0 cu localnica Minerul. Bănățenii au aliniat formula Curcan – […]

FOTO: RCM Timișoara a prezentat Cupa României în Piața Operei

Rugbyștii de la RCM Timișoara și-au făcut un obicei cât se poate de sănătos. La fiecare final de an, urcă pe scenă în centrul orașului împreună cu un trofeu pe care îl prezintă timișorenilor. Astăzi, aceștia au venit cu miile pentru a-i ovaționa pe galben-albaștri, după finala de Cupa României câștigată aseară, pe Cluj Arena, […]