Cosmin Petruescu, după „loteria” pierdută cu Sepsi OSK: „O execuție nu poate șterge prestația bună de pe tot parcursul jocului”
Politehnica Timișoara a părăsit Cupa României, după ce a fost învinsă la penaltiuri de Sepsi Sfântu Gheorghe, în această seară, pe stadionul „Dan Păltinișanu”, în șaisprezecimile competiției. Antrenorul alb-violeților, Cosmin Petruescu, și-a felicitat jucătorii și a explicat modul în care au fost stabiliți executanții loviturilor de departajare. „Vă dați seama că nu îmi pot începe […]
Au luptat eroic, dar au pierdut „loteria”: Politehnica Timișoara – Sepsi OSK 1-1 (2-4 la penaltiuri)

Politehnica Timișoara a dus până la „loteria” loviturilor de departajare duelul cu una dintre revelațiile Ligii I. După 1-1 la capătul celor 120 de minute de joc, calificarea în optimile Cupei României s-a decis de la punctul cu var între alb-violeți și Sepsi Sfântu Gheorghe. Iar experiența covăsnenilor și-a spus cuvântul, trupa lui Neagoe impunându-se […]