Amintiri alb-violete pe Cibin: Poli s-a întors victorioasă de la Sibiu doar în 1990

Fotbalul sibian a revenit în eșalonul secund, odată cu promovarea din vara acestui an a grupării AFC Hermannstadt. Un club nou, care își propune să ducă mai departe tradiția fotbalului de pe malul Cibinului, reprezentat și în eșalonul de elită, în perioade, e drept, destul de îndepărtate între ele. De-a lungul anilor, vechea Politehnica s-a […]