Ioana Gheorghe, dublă campioană națională la juniori 1

Vești bune ne vin dinspre Pitești. Timișoreanca Ioana Gheorghe a reușit să obțină medaliile de aur în probele de viteză, 100 și 200 de metri, în runda finală a Campionatelor Naționale de atletism pentru juniori 1, desfășurate pe stadionul „Nicolae Dobrin”. Tot în Trivale, am consemnat și o medalie de bronz pentru LPS Banatul, obținut […]

Ioana Gheorghe, campioană balcanică de juniori la 200m

Două atlete timișorene au participat, în weekend, la Balacaniada de juniori, desfășurată pe stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești. Ioana Gheorghe a contribuit la patru dintre medaliile cucerite de România, dintre care una singură de aur, în proba de 200m. În lotul tricolor s-a mai aflat și Livia Cristurean, timișoreanca urcând pe podium în probele de […]