Informatica Timișoara, la al doilea eșec stagional

Informatica Timișoara a suferit astăzi cea de-a doua înfrângere din actuala ediție a Ligii I, irosind șansa de a se desprinde în fruntea clasamentului. Bănățenii au fost învinși cu 4-3, în deplasare, de KSE Târgu Secuiesc, într-un meci restant din etapa a 14-a. Informatica nu s-a simțit deloc confortabil în Covasna. KSE Târgu Secuiesc a […]

Revenire cu succes pentru Timișoara în prima ligă de futsal

Informatica Timișoara a pășit cu dreptul în noul sezon al Ligii I de futsal. Echipa care din acest sezon va reprezenta orașul de pe Bega în primul eșalon, după o pauză de cinci ani și jumătate, a câștigat meciul de debut, susținut în această seară, la sala „Constantin Jude”, 4-1 împotriva formației KSE Târgu Secuiesc. […]