Adio, dar rămân cu tine! Progresul Racovița s-a răzgândit

Situație ridicolă joi la AJF Timiș. În jurul orei prânzului, Progresul Racovița anunța, printr-un fax trimis de primarul Ioan Nanu, că renunță la participarea în Liga a IV-a. Câteva ore mai târziu, acesta a revenit asupra deciziei, iar forul județean a programat nou-promovata pentru etapa din acest weekend, când urmează să joace cu CFR Timișoara. […]
Liga a IV-a rămâne în 16 echipe! Progresul Racovița a aruncat prosopul

După Banatul Nerău, Liga a IV-a se confruntă cu o nouă retragere. E vorba despre Progresul Racovița, echipă nou-promovată din seria a III-a a Campionatului Județean, și care a aruncat prosopul după opt etape de campionat. Numărul de echipe din Liga a IV-a continuă să se micșoreze. Dacă după etapa a doua Banatul Nerău a […]