Un timișorean pe „acoperișul lumii”! Horia Colibășanu a urcat cu succes pe Everest

Premieră pentru alpinismul românesc! Sportivul timișorean Horia Colibășanu a urcat, în această dimineață, pe vârful Everest (8.848m), cel mai înalt al planetei, fără oxigen suplimentar și fără ajutorul unei echipe de șerpași. Expediția pe „acoperișul lumii” e un proiect al Clubului Sportiv Alternative Timișoara, în care Horia Colibășanu are calitate de membru. Timișoreanul a anunțat că […]