Calendarul alb-violet: 23 noiembrie în istoria lui Poli

1948 Poli pierde în deplasare, la București, cu Dinamo, scor 2-3, la capătul unui joc spectaculos, cu răsturnări de situație. 1958 Știința Timișoara este învinsă categoric în deplasare, 0-3 cu Dinamo Bacău. Anghel (min. 37), Eftimie (min. 59) și Ciripoi (min. 87) au semnat golurile formației moldave. Timișorenii s-au prezentat în formula Enăchescu – Filip, […]