O nouă medalie pentru futsalul timișorean! Informatica a cucerit bronzul în Liga I

Final de sezon cu medalii la gât pentru Informatica Timișoara. Gruparea de pe Bega a cucerit, în această seară, medaliile de bronz ale Ligii I de futsal, după ce a pierdut la limită, scor 3-2, manșa retur a finalei mici, pe terenul lui FK Odorheiu Secuiesc. Timișorenii luaseră o opțiune serioasă pentru ocuparea unui loc […]

Juniori A: Poli, pe podium

Poli Timișoara a câștigat finala mică a Campionatului Național de juniori, în fața celor de la Pandurii Tg. Jiu, scor 2-1. După eșecul neașteptat de drastic din semifinale, 0-4 cu Chindia Târgoviște, alb-violeții au strâns rândurile și au cucerit bronzul. După un meci deloc ușor, în fața unei echipe care a pus serioase probleme celor […]