Clasare onorabilă pentru floretista Isabelle Stan (CSU Poli Timișoara), la Cupa Mondială de juniori de la Budapesta

Scrima timișoreană e reprezentată cu succes în acest sfârșit de săptămână, la Budapesta, acolo unde se desfășoară Cupa Mondială de juniori. Sâmbătă, în prima zi a întrecerii, floretista Isabelle Stan, de la CSU Poli Timișoara, a obținut cea mai bună clasare a delegației românești, locul 15, în timp ce coechipiera ei, Petra Magyar, s-a clasat […]