Deziluzie în alb și violet! Ratările Informaticii și circul ieftin marca City’US păstrează titlul la Târgu Mureș

Informatica Timișoara încheie primul sezon de la reactivare cu medaliile de argint la gât. Gruparea bănățeană a pierdut în această seară, în sala „Constantin Jude”, cu 2-1 meciul al doilea al finalei Ligii I de futsal, în fața deținătoarei trofeului, City’US Târgu Mureș. Bănățenii au dominat clar partida, însă au ratat nepermis, în vreme ce […]

Debut nefast pentru Robert Lupu la cârma naționalei de futsal: România – Serbia 1-5

Naționala de futsal a României a pierdut amicalul susținut ieri, la Timișoara, în fața reprezentativei Serbiei, gazda Campionatului European din 2016. „Plavii” s-au impus cu 5-1, la capătul unui meci în care echilibrul s-a păstrat totuși până spre final, când vizitatorii s-au desprins. În prima repriză, niciuna dintre echipe nu a excelat. România a găsit […]