Bogdan Andone, după primul test: „Un meci de antrenament util, cu plusuri și minusuri”

Politehnica a încheiat la egalitate, 1-1, primul meci amical din această iarnă, disputat astăzi, cu formația de Liga a IV-a Cocoșul Orțișoara. Antrenorul alb-violeților, Bogdan Andone, s-a declarat per total mulțumit de utilitatea acestui test, în care a avut ocazia de a vedea la lucru și jucătorii care au susținut probe în ultimele zile. „Cel […]

Sorin Brîndescu, după eșecul din ultimul meci al sezonului: „Jocul simplu e cel mai eficient. E dureros că nu prea reușim să-l punem în practică”

Politehnica Timișoara s-a întors r de la ultima reprezentație oficială a sezonului 2016/2017. Alb-violeții au pierdut cu 3-2 astăzi, în deplasare, la CS Balotești, după un meci în care Mera & co. au pus realmente probleme doar i anumite momente din repriza secundă. Antrenorul Sorin Brîndescu a vorbit, la final, despre jocul de astăzi, din […]