Deziluzie în alb și violet! Ratările Informaticii și circul ieftin marca City’US păstrează titlul la Târgu Mureș

Informatica Timișoara încheie primul sezon de la reactivare cu medaliile de argint la gât. Gruparea bănățeană a pierdut în această seară, în sala „Constantin Jude”, cu 2-1 meciul al doilea al finalei Ligii I de futsal, în fața deținătoarei trofeului, City’US Târgu Mureș. Bănățenii au dominat clar partida, însă au ratat nepermis, în vreme ce […]

Informatica pierde clar primul meci al finalei: 0-4 la Târgu Mureș

Informatica Timișoara a început cu stângul finala Ligii I de futsal. Bănățenii au fost învinși cu 4-0 în această seară, pe terenul campioanei en titre, City’US Târgu Mureș. Trupa lui Robert Lupu a practicat un joc static, previzibil, cu puține momente de real pericol la poarta lui Carlao, în vreme ce gazdele s-au distanțat pe […]