Boxul timișorean, rămas cu o singură gală în 2012

2012 a fost un an sărac pentru Timișoara pugilistică. Dacă în anii trecuți, orașul de pe Bega era obișnuit cu spectaculoasele gale din Liga Europeană BoxingOne, de această dată doar Cupa Revoluției a rămas să mențină tradiția galelor. Reputații antrenori Ilie Kos și Nicolae Ispas deplâng situația în care a ajuns boxul din capitala Banatului, […]