Timișoara olimpică: ILSA, „scheletul” primei naționale olimpice de polo

Jocurile Olimpice de la Londra readuc echipa națională de polo a României sub semnul celor cinci cercuri. Din 1996, jocul cu mingea în apă din țara noastră n-a mai fost reprezentat la cel mai important eveniment sportiv al lumii. Puțină lume știe însă că tradiția olimpică a poloului românesc s-a născut la Timișoara, într-un bazin […]