CSM Timișoara, aur cu ștafeta, în a doua zi a Campionatelor Naționale de la Pitești

Atleții de la CSM Timișoara au încheiat etapa finală a Campionatelor Naționale de la Pitești cu o medalie de aur, obținută prin ștafeta masculină de 4x400m. Al treilea titlu național pentru clubul de pe Bega în weekend-ul ce tocmai s-a încheiat, după reușitele lui Cosmin Dumitrache, la 110m garduri, și Adrian Drăgan, la 400m. Ștafeta […]

Cristina Bălan a alergat în finala ștafetei mixte la Campionatul Mondial din Columbia

Săptămâna trecută, la Cali, în Columbia, s-a desfășurat cea de-a noua ediție a Campionatelor Mondiale de atletism pentru juniori 1. Atletismul timișorean a fost reprezentat în America de Sud de tânăra Cristina Bălan, participantă în două probe și calificată în finală doar într-una dintre ele. Cristina Bălan a alergat în proba de 400m plat, unde […]