Memorialul „Pius Brânzeu” și-a desemnat câștigătorul prin tragere la sorți

Săptămâna trecută, clubul Medicina Timișoara a fost gazda unei întreceri deja tradiționale în peisajul șahului local. E vorba despre Memorialul „Pius Brânzeu”, ajuns la ediția a XI-a, care onorează memoria marelui medic, recunoscut drept un mare iubitor și promotor al sportului minții. Aproape 100 de șahiști s-au înscris la startul open-ului din cadrul Memorialului „Pius […]
CS Medicina pregătește Memorialul Pius Brânzeu

Timișoara va fi, săptămâna viitoare, gazda unei interesante întreceri internaționale de șah. Clubul Sportiv Studențesc Medicina organizează Memorialul Pius Brânzeu, ediția din acest an fiind una specială, împlinindu-se un deceniu de la dispariția uneia dintre cele mai importante personalități ale șahului timișorean. Una dintre ultimele competiții de șah de anvergură din acest an se va […]