Calendarul alb-violet: 3 martie în istoria lui Poli

1968 Poli Timișoara s-a calificat în optimile Cupei României, după victoria grea obținută în deplasare, 3-2 cu Marina Mangalia. Toate cele cinci reușite ale meciului au fost marcate în prima jumătate de oră a meciului: Bîlgar (min. 10 și 30) pentru dobrogeni, respectiv, Cotormani (min. 23 și 28) și Dobândă (min. 11) pentru bănățeni. 1971 […]