Rugbyștii timișoreni, oameni de bază în națională

Timișoara a revenit în prim-planul rugby-ului românesc. Această afirmație e susținută cel mai clar de titlul de campioană cucerit de RCM, dar și de prezența masivă și eficientă a „studenților” în echipa națională, care a apelat la jucători din Banat la fiecare joc susținut în 2012. Renașterea rugby-ului timișorean din ultimii doi ani nu avea […]
RETROSPECTIVĂ: Timișoara sportivă în 2012 (I)

2012 a fost un an plin pentru iubitorii de sport din Timișoara, care au fost purtați de la agonia dispariției Politehnicii la extazul titlului național cucerit de rugbyștii de la RCM. Au fost promovări, retrogradări, medalii pierdute in extremis, renașteri, mutări, competiții de anvergură și spectacol în tribune. Astăzi vă prezentăm rezumatul primelor șase luni […]